LRP - Licenses

LRP - Regulations

LRP - Permits

Recreation - Statewide

Recreation - Trapping

Recreation - Fishing

Recreation - Hunting

Env. Protection - Management

Env. Protection - Emergency

Env. Protection - Resources

 
Lake Name:


Find
a lake.
Contact information
For information on Lakes in Wisconsin, contact:
Wisconsin DNR Lakes
Division of Water
Bureau of Water Quality
Citizen Lake Monitoring Network Awards Contacts

Citizen Lake Monitoring Network Awards

1 Year Patch

1 Year Patch
1 Year Patch

The 1 year patch is received by volunteers who have completed 4 Secchi readings during their first year of citizen monitoring. As of 2010, we no longer give out patches, but instead, hats are given to volunteers when they are first trained.

2009   2008   2007   2006   2005   2004   2003   2002   2001   2000  

2009 recipients of the 1 Year Patch

Bonnie Banaszak, Rice Lake, Iron County
Bernie Bangert, , Oconto County
Tom Barborich, Trump Lake, Forest County
John Bardenwerper, Forest Lake, Fond Du Lac County
Lisa Bates, Black Oak Lake, Vilas County
Joe Beers, Black Oak Lake, Langlade County
Darryl Blink, Pickerel Lake, Vilas County
Brad Bluemel, , Kenosha County
John Bochler, Eagle Lake, Bayfield Co.
Robert Boehm, Nelligan Lake, Marinette County
David Clements, Lower Clam Lake, Burnett Co.
Mary Clements, Lower Clam Lake, Burnett, Burnett County
Thomas Cota, Big Sand Lake, Vilas County
Tim Counihan, Archibald Lake, Oconto County
Bruce Court, Lost Lake, Forest County
Steve Cuellar, Mirror/Shadow Lakes, Waupaca County
Sue Darby, Kelly Lake, Oconto Co.
Kurt Degner, North Lake, Sawyer Co.
Joan Dietzler, Cranberry And Minerva Lakes, Burnett Co.
Charlotee Duffy, Smith Lake, Sawyer Co.
Richard Dvorak, Archibald Lake, Oconto County
Jackie Eckerly, Blueberry Lake, Sawyer County
Gene Erdmann, Lily Lake, Forest County
Ron Fields, Crane Lake, Forest County
Richard Fournier, Dads Lake, Vilas County
Carol Fuchs, Tom Doyle Lake, Oneida County
Chuck Goetsch, Legend Lake, Menominee County
Barb Grobarchik, Mary Lake, Langlade County
Steve Halvorsen, Pleasant Lake, Waushara County
Richard Hammen, Waupaca Chain O' Lakes, Waupaca County
Jeff Hansen, Connors Lake, Sawyer County
Rachel Heldt, Mable Lake, Lincoln Co.
Elaine Hokenson, Tom Doyle Lake, Oneida County
William Hoyer, Shunenberg Lake, Bayfield Co.
 Hurley School, Iron County
Christa James-Byrnes, Rice Lake, Barron County
Glenn Johnson, Tom Doyle Lake, Oneida County
Roger Kees, Lake Wissota, Chippewa County
Matthew Kerzisnik, Rollingstone Lake, Langlade County
Kurt Klebe, Boot Lake, Oconto County
Charles Kludt, Johnson Lake, Sawyer County
Mike Lantz, Windigo Lake, Sawyer County
Roxanne Lantz, Windigo Lake, Sawyer Co.
Dan Lynaugh, Deerskin Lake, Vilas Co.
Terry McGhee, Dutch Hollow Lake, Sauk County
Ronald Menozzi, Rainbow Lake, Vilas Co.
 Mercer School, Iron County
Jerry Mijal, Rollingstone Lake, Langlade County
Dave Mueller, Summit Lake, Langlade Co.
Sam Nelson, Black Oak Lake, Vilas County
James Norman, Mable Lake, Lincoln Co.
Mark Oberhelman, Big Dummy Lake, Barron Co.
Martha Oie, Twin Bear Lake, Bayfield County
Krista Olson, Mcdill Pond, Portage County
David Onan, , Bayfield County
Heather Palmquist, North Lake, Iron County
Caryl Pfeiffer, Bullfrog Lake, Vilas County
Bill Porter, Lake Namakagon, Bayfield County
Gordon Priegel, Lake Delton, Sauk County
Glen Putnam, Buffalo Lake, Marquette Co.
Bill Radtke, North Pipe Lake, Polk County
Karl Richter, Legend Lake, Menominee County
Karyl Rosenberg, Tom Doyle Lake, Oneida Co.
Vern Rusch, Rollingstone Lake, Langlade County
Jim Sanborn, Tambling Lake, Vilas County
Lona Schmidt, Musky Lake, Bayfield Co.
Jon Schoepke, Upper Clam Lake, Burnett County
Jim  Shavlik, Yankee Lake, Marinette County
ALEX SMITH, Poquette Lake, Burnett Co.
Debra Soberg, Harmony, Spirit, Tinsel, Camp Twelve ,Silver And Pine Lakes, Vilas Co.
Dick Staloch, Tabor Lake, Burnett County
Sterling Strause, Wilson Lake, Waushara County
Judith Stroschine, Smith Lake, Sawyer County
Ginny Suechting, Big Lake, Shawano County
Josh Teigen, Hart Lake, Bayfield County
Joe Thrasher, Long Lake, Washburn County
Dennis Toll, Callahan Lake, Sawyer County
Connie Turner, Perch Lake, Vilas County
Barbara Van Sickle, Poskin Lake, Barron County
Mike Vandeberg, North Twin Lake, Washburn County
Glenn Viggiano, Buskey Bay, Bayfield County
Michael Wasmuth, Long Lake, Manitowoc County
Paul Wiklund, Lost Land Lake, Sawyer County
Bob Wiltrout, , Rusk County
Gary Zuckweiler, Big Butternut Lake, Polk County


2008 recipients of the 1 Year Patch

Philip Anderson, Mcginnis Lake, Adams County
Richard Anderson, Arrowhead Lake, Adams County
James Arndt, Goose Lake, Adams County
David Balestri, Half Moon Lake, Polk Co.
David Baumann, Deer Lake, Polk Co.
Nick Baumgart, Frog Lake And Bass Lake, Florence Co.
Dick Bechtel, Towanda Lake, Vilas County
Paul Beyer, Arkdale Lake, Adams County
Mark Blakeslee, Mirror Lake, Sauk County
Richard Bonnar, George Lake, Kenosha County
Al And Carol Bower, Rock Dam Lake, Clark County
Kent Bradshaw, Two Sisters Lake, Oneida Co.
Chuck Cassidy, Big Twin Lake, Langlade Co.
William Comstock, North Crab Lake, Vilas County
Cameron Crombie, East Twin Lake, Marquette County
Robert Cropp, Peppermill Lake, Adams County
Colleen Dowell, Street Lake, Vilas Co.
Laura Erickson, Beaver Lake, Washburn County
Reesa Evans, Adams County Lakes
Denise Feldmann, South Twin Lake, Washburn Co.
Tom Feldmann, South Twin Lake, Washburn Co.
Chris Franken, Des Moines Lake, Burnett Co.
Tom Gartner, Stearns Lake, Vilas County
Leslie Gauberti, Fishtrap Lake, Vilas County
Sandy Gillum, Anvil Lake, Vilas County
Rich Golab, Lac Sault Dore, Price Co.
Lucy Harr, Lake Kegonsa, Dane County
Patrick Hayes, Gunlock Lake, Vilas Co.
Ralph Hensel, Silver Lake, Washington Co.
Chuck Hillman, Big Roche A Cri Lake, Adams County
Sandy Hillman, Big Roche A Cri Lake, Adams County
Dale Hoefs, Ham Lake, Burnett County
Kris Hoefs, Ham Lake, Burnett Co.
George Holloway, Little Tamarack Flowage, Baker Lake And Spring Lake, Vilas County
Richard Jahns, Killarney Lake, Oneida County
Terry James, Upper Camelot Lake, Adams County
Andy Janik, Beaver Lake, Vilas County
Richard Jenks, Phantom Lakes, Waukesha County
Dave Jensen, Berry Lake, Oconto County
Debra Jensen, Fawn Lake, Adams County
Roger Johnston, Muskellunge Lake, Vilas County
Jeff Kante, Pine Lake, Waukesha County
Pete Keller, Amy Belle Lake, Washington County
Ken Kerkhoff, Crooked Lake, Oconto County
Rebecca Klemme, Lake Lucerne, Forest County
Alice Klima, Schnur Lake, Price Co.
Kim Klima, Schnur Lake, Price County
Mark Knutson, Pipe Lake, Polk County
Bruce Konkler, Windigo, Sawyer Co.
Lora Krouse, Little Newton Lake
Toni Kruse, Lake Chetac, Sawyer County
Norb Laszewski, Lake Dubay, Portage County
David Lewis, Lake Kegonsa, Dane County
Carole Linn, Cranberry Lake, Vilas County
Terry Liska, Big Silver Lake, Waushara County
Morgan Marotz, Lake Emily, Dodge County
Paul Martin, Boulder Lake, Oconto County
Marilynn McNurlin, Granite Lake, Barron Co.
David Melton, Little Spider Lake, Vilas County
Joel Meyer, Kirby Lake, Barron County
Kay Meyer, Lake Wausau, Marathon County
Scott Miller, Lake Beulah, Walworth County
Marilyn Moutvic, Legend Lake, Menominee County
Joseph Mueller, Wolf Lake, Adams County
Barb Nelson, Dutch Hollow Lake, Sauk County
Jerry Nelson, Legend Lake, Menominee County
Wayne North, Balsam Lake & Mud Lake, Washburn County
Brent Olson, Lake Desair, Barron County
Rick Ottinger, Staples Lake, Barron Co.
Dave Owen, Tiger Cat Flowage (Lower Twin Lake), Sawyer County
James Pederson, Moen Lake, Oneida County
David Perry, Big Horn Lake, Oconto County
Richard Przybyla, Long Lake, Oneida Co.
Tom Rawski, Arkdale Lake, Adams County
Sandy Rehfeldt, Spring Lake(12-40-9W), Sawyer County
Rachel Sabre, Upper Phantom Lake, Waukesha County
Neil Sawyer, Lake Lorraine, Walworth County
Claudia Schmidt-Dannert, Kirby Lake, Barron County
Linda Schneider, , Waukesha County
Spencer Schroeder, Wood Lake, Marquette County
Dan Schumacher, Upper Kimball Lake, Washburn Co.
Thomas Selbin, Big Sand Lake, Burnett Co.
Jeri Shaw, Unnamed Bog Lake, Section 4, T42N R10E, Vilas County
Paul Skawinski, Golden Sands RC&D
Jeff Smith, Echo Lake, Oneida County
Barb Socki, Crooked Lake, Adams County
Larry Socki, Crooked Lake, Adams County
Gail Speer, Katinka Lake, Vilas County
Chuck Speerschneider, Birch Island Lake, Burnett Co.
Mary Speerschneider, Birch Island Lake, Burnett Co.
Cliff Streck, Explosion Lake, Oconto County
Al Streff, Birch Island Lake, Burnett County
David Sugar, Papoose Lake, Vilas County
Dave Sura, Fawn Lake, Adams County
Darrell Tarnow, Gilmore Lake, Oneida County
Phil Taugher, Lake Beulah, Walworth County
Larry Ten Haken, Lee Lake, Oneida County
Jerry Thorne, Diamond Lake, Vilas Co.
Richard Thurow, Round And Grass Lakes, Shawano County
Daryl Tresner, Twin Valley Lake, Iowa County
Verity Turner, Camelot Lake, Adams County
Dan Vaillancourt, Yellowstone Lake, Lafayette County
Kathy Vaillancourt, Yellowstone Lake, Lafayette County
Joan Voigt, Upper Mill Pond - White River Lake, Waushara County
Jack Wade, Lee Lake, Oneida Co.
Kevin Warning, Lawrence, Fischer And Baker Lake, Langlade Co.
Shannon Werb, Largon Lake, Polk County
Gail Werth, Little Crooked, Day Lake And Jag Lake, Vilas County
John Werth, Little Crooked, Day Lake And Jag Lake, Vilas County
Eric Wick, Big And Long Lake, Oneida County
Shirley Wick, Mirror Lake, Sauk County
Janet Zamrazil, High Lake, Vilas County
Jim Zamrazil, High Lake, Vilas County
Kenneth Zeroth, Whitefish Lake, Sawyer Co.


2007 recipients of the 1 Year Patch

Ronald Albrecht, Lake Owen, Bayfield Co. At Sites A&B
Barb Ament, Pelican Lake, Oneida County
Don Anderson, Eagle Lake, Vilas County
Jackie Applegate, Big Newton Lake, Marinette County
Dallas Augustine, Hidden Valley Lake, Lafayette County
Mike Backus, Jordan Lake, Adams County
Frank Barnwell, Lake Of The Woods, Barron Co.
Elgard Barttelt, Velvet And Flannery Lakes, Oneida County
James Baumann, , Dane County
Nancy Bayne, Big Carr Lake, Oneida County
Mary Beck, Trump Lake, Forest County
Richard Beckman, Big Bearskin Lake, Oneida County
Barb Beschta, Clear Lake, Iron County
Gerald Birmingham, Squaw Lake, Oneida Co.
Marlene Black, Rooney Lake, Burnett County
Chelsea Blum, , Winnebago County
Randy Borree, Wilson Lake, Waushara County
Al Boyce, Horsehead Lake, Vilas County
Bob Boyd, Bone Lake, Polk Co.
June Brain, Lower Camelot Lake, Adams County
Jim Brancel, Spider Lake, Iron County
Roger Breault, Long Trade Lake, Polk Co.
Vicki Breault, Long Trade Lake, Polk Co.
Ronald Brewster, Ten Mile Lake, Barron Co.
Jeff Brittan, Island Lake, Bayfield Co.
Melissa Brumm, Indian Lake, Dane County
Carl Bujanowski, Columbia Lake, Columbia Co.
Sandy Burgermeister, Porters Lake, Waushara County
Tom Burgermeister, Porters Lake, Waushara County
Brad Burling, Spring Lake, Barron Co.
Jim Calabrese, Lower Mckenzie Lake, Washburn County
Tom Case, Star Lake, Oconto County
Mike Caveney, , Racine County
Nancy Collyard, Island Lake, Bayfield Co.
Jim Cook, Viola Lake, Washburn Co.
Mary Cook, Viola Lake, Burnett Co.
Randall Curtis, Black Otter, Outagamie County
Willard Danker, Lake Owen, Bayfield Co. At Sites D& E
Lynne Darner, Gilbert Lake, Waushara County
Peter David, Spider Lake (47-07-22), Bayfield County
Susan Davis, Everett Lake, Bayfield County
Lois Derrick, Catfish Lake, Vilas County
Judy Doud, Bear Lake, Waupaca Co.
Cindy Drees, Little Portage Lake, Vilas County
Thomas Druschke, Perch Lake, Oneida County
Betty Ebert, , Douglas County
Jim Ehle, Lake Chetac, Sawyer Co.
Ford Elliott, Big Blake Lake, Polk County
Richard Emanuelson, Cranberry Flowage, Douglas Co.
Rosemary Emanuelson, Cranberry Flowage, Douglas Co.
Phil Erdes, Upper Turtle Lake, Barron Co.
Woody Erickson, Spirit Reservoir, Lincoln County
Brian Ewart, , Oconto County
Julie Flaskamp, Rice Lake, Barron Co. (3 Sites)
Thomas Flaskamp, Rice Lake, Barron Co.
Mary Jo Fleming, Lake Wissota, Chippewa County
Michael Fletcher, Marl Lake, Waushara County
Patrick Fox , Loyhead Lake Washburn, Washburn County
Kathleen Fuller, Lee Lake, Oneida County
Gary Gariff, Squaw Lake, Oneida Co.
Jacob Gerend, Big Elkhart Lake, Sheboygan County
Ron Geske, Second And Third Lake, Moen Lake Chain, Oneida County
Norm Gibbs, Silver Lake, Washburn Co.
Bob Gile, , Douglas County
Rozie Gile, , Douglas County
John Gorrilla, Crab Lake, Vilas County
Bob Greene, Bear Lake, Forest County
Jan Gremban, Squash Lake, Oneida County
Mary Gronlund, Lake Winnebago, Winnebago County
David Grove, Lake Of The Woods, Barron County
Leah Grove, Lake Of The Woods, Barron Co.
Susan Gruender, Chain, Dam And Echo Lakes, Oneida County
Scott Hagen, Loon Lake, Barron Co.
Rob Hagge, Katherine Lake, Oneida County
Woody Hagge, Foster Lake, Oneida County
Dick Hale, Decorah Lake, Juneau County
Gordon Hanson, Balsam Lake, Polk Co.
Peter Hanson, Fence Lake, Vilas County
Lynn Hartmann, Lower Spirit Lake, Barron Co.
Nick Hebel, White Mound Lake, Sauk Co.
Rich Heebner, Lake Ellen, Sheboygan County
Daniel Heintz, Mud Hen Lake, Burnett Co.
Orvus Helgerson, Silver Lake, Washburn Co.
Steven Hoffman, Mud Hen, Burnett Co.
Sue Holloway, Little Tamarack Flowage, Baker Lake And Spring Lake , Vilas County
Ariana Jirschele, Buck Lake, Oneida County
Megan Jirschele, Buck Lake, Oneida County
Nancy Jirschele, Buck Lake, Oneida County
Tom Jirschele, Buck Lake, Oneida County
Dean Johnson, Atkins Lake, Bayfield Co.
Deb Johnson, Big Moon Lake, Barron County
John Johnson, Lake Winnebago, Winnebago County
Rita Johnson, Bony Lake, Bayfield Co.
Rollie Johnson, Big Moon Lake, Barron County
Thomas Johnson, Red Lake, Douglas County
James Joque, Big Eau Pleine Reservoir, Marathon County
Tom Kielich, White Lake, Marquette County
Barbara Klobucar, Lake Owen, Bayfield County
Ferd Klobucar, Lake Owen, Bayfield Co. At Sites A & B
Gary Knipper, , Dodge County
Steve Kohel, Lake Winnebago, Winnebago County
Keith Kraft, Lake Five, Washington County
Keith Kresin, Lac Sault Dore, Price County
Brian Kuchenbecker, Bullhead Lake, Manitowoc County
Sharon  Kuhn, Two Sisters Lake, Oneida County
Rose Lahti, Trapper Lake, Bayfield Co.
Jacob Laube, Lake Belle View, Dane County
Dale Lehmann, Connors Lake, Sawyer Co.
Sandra Lehmann, Connors Lake, Sawyer County
John Liska, North Twin Lake, Washburn Co.
Don Loftus, Lipsett Lake, Burnett Co.
Jack Loza, Pokegama Lake, Washburn Co.
Daniel Lucas, Lake Winnebago, Winnebago County
Pamela Mack, Deer Lake, Lincoln County
Joseph Mass, Cloverleaf Lakes, Shawano County
Claude Matula, North Lake, Barron Co.
Linda Matula, North Lake, Barron Co.
Mike Mauritz, Wilson Lake, Waushara County
Carolyn Mealman, Connors Lake, Sawyer Co.
Wallace Mealman, Connors Lake, Sawyer Co.
John Meier, Lower Kimball Lake, Washburn County
Dan Meinnert, Rock Lake, Vilas County
Dan Meyer, , Vilas County
Dick Meyer, Amacoy Lake, Rusk Co.
Tim Meyer, Arkdale Lake, Adams County
James Miller, Okauchee Lake, Waukesha County
Mary Miller, Okauchee Lake, Waukesha County
Tom Miller, Balsam Lake, Polk Co, Polk County
Yolan Mistele, Towanda Lake, Vilas County
Mick Mlinar, Porcupine, Halsey And Long Lake, Florence County
Ed Moll, Tea Lake, Ashland Co.
Marsha Newkirk, Scattering Rice Lake, Vilas County
Timothy Nickels, Harris Lake, Vilas County
William Noennig, Druid Lake, Washington County
Wayne Noffke, Rose Lake, Langlade County
David Nowicki, East And West Twin Lake, Oneida County
James Nyberg, Big Sissabagama Lake Sawyer, Sawyer County
Nan Olson, Long Lake, Bayfield Co.
Jeanne Osgood, Camelot Lake, Adams County
Sydney Otis, Fay Lake, Florence County
Ralph Owen, Lake Owen, Bayfield Co. At Sites D & E
Arlen Panko, Rollingstone Lake, Langlade Co.
Judy Panko, Rollingstone Lake, Langlade County
Ginny Parker, South Twin Lake, Vilas County
Randy Parsons, Lake Winnebago, Winnebago County
Sandy Parsons, Lake Winnebago, Winnebago County
Deanna Partoll, Arkdale Lake, Adams County
David Patzlaff, Lake Metonga, Forest County
Mike Penning, River Pines Owners Association, Brown County
Eugene Perry, Lake Maria, Green Lake County
Jiro Perry, Lake Maria, Green Lake County
Scott Peterson, , Douglas County
Susan Peterson, , Douglas County
Frank Piraino, Devils, Blass, & Seely Lakes, Sauk County
Paul Pisellini, Sherwood Lake, Adams County
Joseph Polacheck, Lake Shangri-La, Kenosha County
Caley Powell, Lake Winneconne, Winnebago County
Blaine Powers, Spirit Reservoir, Lincoln County
Jake Proeschel, Dunham Lake, Burnett Co.
Scott Rademaker, Wind Lake, Racine County
Timothy Raimer, , Columbia County
Bernd Rehm, Lake Arbutus, Clark County
Kenneth Reiter, Oak Lake, Washburn Co.
Ron Richter, Becker, Bullhead, Long, Round And Boot Lakes (Calumet And Manitowoc Co), Manitowoc County
Allen Rosenthal, Buffalo Lake, Marquette County
Matthew Ross, Little Green Lake, Green Lake County
Bob Rossi, Lake Thompson, Oneida County
Stephen Rostkowski, East Troy Lake, Walworth County
Chuck Rubow, Upper Eau Claire Lake, Bayfield Co.
Elliot Sanders, Little Friess Lake, Washington County
Brady Savoy, Gander And Coffee Lakes, Douglas Co.
Dennis Schloerke, Lower Spring Lake, Jefferson County
Jim Schneider, Bear And Munger Lakes, Oconto County And North Lake, Waukesha County
Jim Schneider, Bear And Munger Lakes, Oconto County And North Lake, Waukesha County
Aaron Schuette, Lily Lake, Brown County
Lela Schuster, Lake Lorraine, Walworth County
Charlotte Shover, Little Ripley Lake, Washburn Co.
Dick Shover, Little Ripley Lake, Washburn Co.
Greg Smith, Lower Spring Lake, Jefferson County
Joseph Smogar, Indian Lake, Oneida County
Gail Sobaski, Fish Lake, Burnett County
Mary Sorensen, Breakfast Lake, Bayfield Co.
Mark Spease, Lipsett Lake, Burnett Co, Burnett County
Doris Speich, Musser Flowage, Price County
Charlie Spencer, Middle Gresham, Vilas County
Joe Spitz, Sunset Lake, Vilas County
Valerie Stabenow, Buffalo Lake, Marquette County
Trudy Stachowiak, Echo Lake, Barron Co.
Michael Stadler, North Lake, Waukesha County
Milt Stanze, Balsam Lake, Polk County
Scott Stennes, Mud Hen Lake, Burnett County
Thomas Stram, Connors Lake, Sawyer Co.
Don Strand, , Kewaunee County
Judy Surprenant, Loon Lake, Burnett Co.
Nancy Tarnow, Gilmore Lake, Oneida County
Robert Titzler, Spider Lake, Bayfield Co (47,8), Bayfield County
Steve Uglinica, Europe Lake, Door County
John Van Hoof, Arbutus Lake, Forest County
Logan Van Hoof, Arbutus Lake, Forest Co.
Paige Van Hoof, Arbutus Lake, Forest County
Nick Vento, High Falls And Caldron Reservoirs, Marinette County
Wayne Vyncke, Upper Twin Lake, Sawyer Co.
Donny Waite, Rollingstone Lake, Langlade County
Bob Wakeman, , Waukesha County
Thomas Walker, Middle Kimball Lake, Washburn Co.
Kay Wegner, Circle Lily Lake, Vilas County
William Weldon, Johnson Lake, Sawyer County
Doug Wellumson, Arkdale Lake, Adams County
Byron Wendt, Loon Lake, Shawano County
Nancy Wendt, North Spirit And Spirit Lakes, Price County
Ray Whaley, , Sawyer County
Jim Wink, Wolf Lake/Little Wolf Lake, Marinette County
Roger Winters, , Sawyer County
Dale Wozniak, Island Lake, Rusk Co.
Walt Wozniak, Prairie Lake, Barron Co.
Christine Young, , Dane County
John Zeiss, Crab Lake, Vilas County
Jack Zerovic, Pike, Round, Turner And Amik Lake, Price County
Cherrie Zibell, Peppermill Lake, Adams County
Jerry Zibell, Peppermill Lake, Adams County
Lynn Zimek, , Douglas County
Kathy Zowin, Lake Delton, Sauk County


2006 recipients of the 1 Year Patch

Bill Ahrens, Perch Lake, Langlade County
Ronald Allison, Big Carr Lake, Oneida County
John Anderson, White Sand Lake, Vilas County
Pat Anderson, Long Lake, Bayfield County
Herb Archibald, Black Dan Lake, Sawyer Co.
Arliss Ausloos, Crooked Lake, Oconto County
Donald Ayd, Austin Lake, Burnett County
Brad Ayers, Somers Lake, Polk Co.
Sara Balbin, Picture Lake, Bayfield Co.
Paul Bartlam, Little Sand Lake, Washburn Co.
Carol Becker, English Lake, Ashland Co.
Bob Beckstrom, Lake Winnebago, Winnebago County
Bruce Beiersdorf, Pelican Lake, Oneida County
Daniel Benoit, Townsend Flowage, Oconto County
Wayne Berens, Manson Lake, Oneida County
Lonnie Bernarde, Wilson Lake, Shawano County
Wayne Besaw, Lake Poygan, Waushara County
Angela Blesi, Lower Mckenzie Lake, Washburn Co.
Richard Blesi, Lower Mckenzie Lake, Washburn Co.
Marc Blum, Lake Winnebago, Winnebago County
Denis Boehm, Kathan Lake, Oneida County
Peter Boettcher, Lake Dubay, Marathon County
John Brantmeier, Townsend Flowage, Oconto County
Jim Brown, , Marathon County
Patricia Brumm, Fish Lake, Dane County
John Brunette, Perch Lake, Oneida County
Roger Budnik, Little Spider Lake, Vilas County
John Burscheid, Lower Kaubashine, Oneida County
Dennis Carlson, Dutch Hollow Lake, Sauk County
Candis And Gary Chapman, Big Roche-A-Cri Lake, Adams County
Tom And Renee Cianciolo, Denoon Lake, Waukesha County
Patricia Cicero, Rock Lake, Jefferson County
Jack Clarke, Pigeon Lake, Manitowoc County
Ginny Coburn, Tripp Lake, Walworth County
Michael Connors, Little Bass Lake, Vilas County
David Conover, Lake Winnebago, Winnebago County
Jack Craggs, Oneida Lake, Oneida County
Everett Crist, Solberg Lake, Price County
Eric Cummings, Timms, Bass And Pearson Lakes, Price County
Bob Curran, Sevenmile Lake
Dulley Deall, Lake Ellen, Sheboygan County
Paul Dearlove, Lake Ripley Management District, Jefferson County
Robert Debruin, Rangeline Lake, Forest County
Michelle Dellamaria , Lake Sharon, Marquette County
Dean Delwiche, Lake Butte Des Morts, Winnebago County
Scott Denzer, Big Butternut Lake, Polk County
Dick Depies, Park Lake, Columbia County
Karen Depies, Park Lake, Columbia County
Paul Didier, Lake Beulah, Walworth County
Noreen Doering, Tiger Cat Flowage - Tiger Cat Lake, Sawyer Co.
Gary Donaldson, Miller Lake, Oconto County
Jeannine Doyle, North And South Twin Lakes, Vilas County
William Drees, Little Portage Lake, Vilas County
Roger Duclos, Lauderdale Lakes, Walworth County
James Duke, Wildcat Lake, Vilas County
William Dutton, Little Horn, Upper Reservoir Pond, Lower Reservoir Pond, Horn, Explosion, Oconto County
Robert Ehmke, Lower Gresham Lake, Vilas County
Steve Eichman, Horseshoe Lake, Barron Co.
Sam Eley, Lake Dubay, Portage County
Sidney Ellenbecker, Lake Dubay, Marathon County
Richard Engelmann, Katinka Lake, Vilas County
Jim Eveland, Upper And Lower Post Lakes, Langlade County
Dewitt Everix, Little Star Lake, Vilas County
Andy Fowler, Pike Lake, Iron County
Tom Frank, Dutch Hollow Lake, Sauk County
Joel Friederich, Little Devils Lake, Washburn Co.
Lee Friederich, Little Devils Lake, Washburn Co.
Marlys Fritzell, Charnley Lake, Iron County
Peter Fritzell, Charnley Lake, Iron County
Katie George, Blueberry Lake, Sawyer County
Steve Germain, Little Yellow Lake, Burnett Co.
Jean Gottwald, Lower Eau Claire Lake, Bayfield County
Greg Griswold, Hat Rapids Flowage, Oneida County
Dave Growe, Sand Lake, Burnett County
Nancy Growe, Sand Lake, Burnett Co.
Richard Grunewald, Lake Dubay, Marathon County
Larry Grzesik, Muskellunge Lake, Vilas County
Alan Grzywacz, Forest Lake, Fond du Lac County
Mary Gustavson, Stone Lake, Burnett Co.
Jack Hahn, Upper And Lower Post Lake, Langlade County
Julie Hankes, Sandy Lake, Marquette County
Bonnie Hensel, Silver Lake , Washington County
Greg Holmes, Blackhawk Lake, Iowa County
Dean Houck, Big Bear Lake, Burnett Co.
Jerry Huffmaster, Mercer Lake, Iron County
Kathy Hyde, Big Bass Lake, Washburn County
Ralph Hyde, Big Bass Lake, Washburn County
Robert Janssen, Koonz & Beaulieu Lakes, Shawano County
Bud Jaske, Golden Lake, Waukesha County
Jim Johnson, Bony Lake, Bayfield Co.
Jim Joswick, Tomahawk Lake, Bayfield County
Patti Joswick, Tomahawk Lake, Bayfield County
Keelin Kane, Falk, Gull, Love Lakes, Burnett County
Marvin Kasten, Lake Winneconne, Winnebago County
Cindy Katt , Kettle Moraine Lake, Fond Du Lac County
Cary Katzenberger, Wandawega Lake, Walworth County
Gus Kaufmann, Lake Butte Des Morts, Winnebago County
Craig Kirchner, Gerber And Jetzers Lake, Sheboygan County
Amy Klebe, Boot Lake, Oconto County
Mike Klink, Lake Chetac, Sawyer Co.
Gary Klund, Sand Lake, Barron Co.
Lloyd Knope, Loon Lake, Shawano County
Clif Kolberg, Little Saint Germain, Vilas County
Tom Konyn, Ucil Lake, Oconto County
Jerry Kort, Spider Lake, Vilas County
Mark Koth, Lake Poygan, Winnebago County
Jerry Kurth, Plum Lake, Vilas County
Jeff Larson, Moen Lake, Oneida County
Carol Lebreck, Bony Lake, Bayfield Co.
Bob Lind, Bear Lake, Washburn/Barron County
Walter Lloyd, Dutch Hollow Lake, Sauk County
Greg Loescher, Kating Lake, Waupaca County
Judith Lucas, Lake Winnebago (713328), Winnebago County
David Luka, Lake 26, Burnett Co., 73060
Dick Lundquist, Bean Lake , Washburn Co.
Jerry Magayne, Perch Lake, Oneida County
Tom Mahoney, Red Lake, Douglas Co.
Matthew Manley, Petenwell Lake, Adams County
Joe Maxfield, Pavlas Lake, Washburn County
John Mccall, Bone Lake, Polk Co.
Dennis Mccarthy, Lake Ripley, Jefferson County
Jim Meyer, Heidmann Lake, Kewaunee County
Mike Meyer, , Winnebago County
Dawn Miley, North Lake, Waukesha County
Gordon Moldenhauer, , Waushara County
Dave Mueller, Otter Lake, Vilas County
David Muench, Bear Lake, Forest County
Barbara Munson, Lake Dubay, Marathon County
Connie Nadeau, Deep Lake, Washburn County
Phyllis Naumann, Stearns Lake, Vilas County
Barbara Nelson, Dutch Hollow Lake, Sauk County
Dale Nelson, Dutch Hollow Lake, Sauk County
Reed Newlin, Big Stone Lake, Oneida County
Mark Noesges, Hasbrook Lake, Oneida County
Jeannie North, Balsam & Mud Lakes, Washburn Co.
Dick Norton, Lake Butte Des Morts, Winnebago County
Otto Novak, Oxbow Lake, Vilas County
Diane O'Krongly, Turtle Flambeau Flowage, Iron County
Charles Olson, Flynn, Eagle, Twin Bear, Hart, & Millicent Lakes, Bayfield County
James Olson, Long Lake, Bayfield County
Jim Onarheim, Moose Lake, Sawyer Co.
Mike Orcutt, Rock Lake, Jefferson County
Michael O'Sullivan, Spider Lake, Sawyer Co.
Mark Otis, Fay Lake, Florence County
Scott Otterson, Cedar Lake, Manitowoc County
Kalvin Patzer, Turtle Flambeau Flowage, Iron County
Andrew Pinter, Middle Genesee Lake, Waukesha County
Tom Pinter, Middle Genesee Lake, Waukesha County
Greg Pittz, Yellowstone Lake, Lafayette County
Phil Powell, White Sand Lake, Vilas County
Dwight Pugh, Hill Lake, Adams County
John Pulver, Big Bear Lake, Burnett County
Bruce Rahlf, Hilts Lake, Lincoln County
Gloria Rahlf, Hilts Lake, Lincoln County
Timothy Ramier, Silver Lake, Columbia County
Clair Rasmussen, Rock Dam Lake, Clark County
Linda Reeder, Dutch Hollow Lake, Sauk County
Tom Reeder, Dutch Hollow Lake, Sauk County
Marion Reiter, Oak Lake, Washburn Co.
Ken Resch, Booth Lake, Oneida County
Mary Resch, Booth Lake, Oneida County
Chuck Reuter, Silver Lake, Waushara County
Fritz Rhyner, Lake Winnebago, Winnebago County
Mark Rodenkirch, Green Lake, Washington County
Richard Roder, Perch Lake, Oneida County
Bob Roell, Beaver Dam Lake, Dodge County
Shane Samuels, Prairie Lake, Barron County
Susan Sanders, Little Friess Lake, Washington County
Tom Schneiberg, Birch Island Lake, Burnett County
Lori Schneider, North Lake, Waukesha County
Tom Schneider, Dutch Hollow Lake, Sauk County
Robert Sellinger, Big Elkhart Lake, Sheboygan County
Jane Shadick, Perch Lake, Oneida County
Terri Shider, Park Lake, Columbia County
Joel Sigel, Pine Lake, Oneida County
Dave Simon, Long Lake, Fond Du Lac County
Skip Skinner, American Lake, Iron County
Karen Smout, Lake Mildred, Oneida County
Arthur Sobczak, Park Lake, Columbia County
Pete Spaulding, Lauderdale Lakes, Walworth County
Jim Speck, Silver Lake, Washburn Co.
Lee Spletter, Waubee Lake, Oconto County
Jay Stellmacher, Wheeler Lake, Oconto County
Ken Strand, Pike Lake, Marathon County
Steve Szpak, Whitefish Lake, Oneida County
Paul Takkunen, Dutch Hollow Lake, Sauk County
Tom Teague, Little Pike Lake, Iron County
Ken Terry, Wildcat Lake, Vilas County
Allen Theiler, Lake Mohawksin, Lincoln County
Merilee Thorstad, Diamond Lake, Polk Co.
Rachel Thron, Gerber And Jetzers Lake, Sheboygan County
Jim Tilkens, Boulder Lake, Oconto County
Jerry Tjader, Big Sand Lake, Burnett Co.
Rick Tobalsky, Pickerel Lake, Lincoln County
Steve Tobalsky, Pickerel Lake
Thomas Trianoski, Long Lake
Bud Vance, Lauderdale Lakes, Walworth County
Anita Vissers, Lake Winnebago, Fond du Lac County
Tom Wallace, , Burnett County
Tom Wendt, North Spirit And Spirit Lakes, Price / Taylor County
Alrye Wetterling, Pavlas Lake, Washburn County
Steve Willson, Crystal Lake, Iron County
Wally Yandel, Lauderdale Lakes
William Yorkson, Little Yellow Lake, Burnett Co.


2005 recipients of the 1 Year Patch

Richard Ames, Lake Winnebago, Winnebago County
Fred Anderson, Whitefish Lake, Douglas Co.
Dave Andreasen, Kirby Lake, Barron County
Joyce Andreasen, Kirby Lake, Barron Co.
Randy Behnke, Silver Lake, Manitowoc County
Mark Bischel, Lower Genesee Lake, Waukesha County
David Boyd, Velvet And Flannery Lakes, Oneida County
Pat Braasch, Lake Winnebago, Winnebago County
Richard Braasch, Lake Winnebago, Winnebago County
Jack Brauer, Lake Winnebago, Winnebago County
Mark Bretl, , Waukesha County
Helen Briwa, Lake Winnebago, Winnebago County
Robert Burford, Austin Lake, Burnett Co.
Mary  Callan, Lake Winnebago, Winnebago County
Marsha Camitta, Lac Labelle, Waukesha County
Diane Capener, Bills Lake, Vilas County
Mike Capener, Bills Lake, Vilas County
April Carroll, Ross Allen Lake, Vilas County
Raymond Casper, Alpine Lake, Waushara County
John Cundy, Lake Butte Des Morts, Winnebago County
Dorothy Curtis, Lazy Lake, Columbia County
Cary Farah, Tree Lake, Portage County
Ed Fox, Big And Little Crawling Stone, Vilas County
Robert Fuller, Lee Lake, Oneida County
Donna Gager, Fourth Lake, Moen Chain, Oneida County
Mel Gavin, Nelson Lake, Sawyer County
Mark Gehrke, Parker Lake, Adams County
Diane Gernetzke, Rainbow Lake, Vilas County
Gregg Gernetzke, Rainbow Lake, Vilas County
Marlin Greenfield, Lake Poygan, Winnebago County
Ron Griffith, Beaver And Hemlock Lakes, Chippewa County
Gerald Gustafson, Sand Bar Lake, Bayfield Co.
Jonathan And Geordan Gutow, , Winnebago County
Lois Hartman, Tenmile Lake, Barron Co.
Robert Hartman, Tenmile Lake, Barron Co.
Theresa Hasken, Paradise Lake, Oneida County
Jerome Hietpas, Pickerel And Crane Lakes, Forest County
Beck Hilliker, Bear/Munger Lake, Oconto County
Beatrice Holton, Lake Winnebago, Winnebago County
Gerald Huse, Gilmore Lakewashburn Co>, Washburn County
Dixie Jarchow, Lake Winnebago, Winnebago County
Daniel Jones, Explosion Lake, Oconto County
Noel Junkunc, Snipe Lake, Vilas County
Toivo Kallas, Lake Winnebago, Winnebago County
Tom Kartes, North White Ash Lake, Polk Co.
Tom Kelly, Lake Koshkonong, Jefferson County
Marcel Kjorlie, Lake Wisconsin - West Point, Columbia County
JOHN KLINGBIEL, Lake Wisconsin - Harmony Grove, Columbia County
Kurt Krahn, Hilts Lake, Ne Lincoln County
Colleen Kutchin, Lake Butte Des Morts, Winnebago County
Randy Landis, Booth Lake, Oneida County
Cody Larson, Lake Butte Des Morts, Winnebago County
Theresa Lee, Bass Lake, Burnett County
John Leeb, Leader Lake, Douglas Co.
George Lemke, Long Lake, Lincoln County
Donald Madden, Adelaide Lake, Vilas County
Peter Manley, Petenwell Lake, Adams County
Ralph Marsh, Musser Flowage, Price County
Joanna Mckasy, Lake Winnebago, Winnebago County
Andy Medzis, Bear Lake, Barron County
Donald Mevis, Fifth Lake, Moen Chain, Oneida County
Al Minar, Nelson Lake, Sawyer County
Dorothy Moe, Bear Lake, Barron Co.
Robert Moe, Bear Lake, Barron County
Marcha Moore, Second And Third Lakes, Moen Chain, Oneida County
Shirley Muller, Behr Lake, Burnett Co.
Rhode Nelson, Legend Lake, Menominee County
Jack Neuhauser, West Lake, Columbia County
Harlan Neumann, Iron Lake, Bayfield County
Arland Oleson, Shallow Lake, Washburn Co.
William Olson, Tainter Lake, Dunn County
Mike Outcalt, Lac Courte Oreilles, Sawyer County
Bill Owens, Upper Kimball Lake, Washburn Co.
Bill Patza, Cranberry Lake, Bayfield County
Dave Peters, Rock Lake, Vilas County
Carl Pfeiffer, Nelson Lake, Vilas County
John Plaza, Mud Lake (Ojaski), Barron Co.
Jerry Prokop, Long Lake, Polk County
Kathy Propp, Lake Winnebago, Winnebago County
Roy Purdy, Bass Lake, Rusk Co.
Susan Purdy, Bass Lake, Rusk Co.
John Quigley, Lake Winneconne, Winnebago County
Leon Quigley, Lake Poygan, Winnebago County
Leon Radomski, Loon Lake, Florence County
Jessica Rice, Silver Lake, Waukesha, Waukesha County
Fred Roediger, Jr., Paradise Lake, Oneida County
Jim Ross, Brekke Lake, Waupaca Co.
Jennifer Rothe, Lake Winnebago, Iron County
Barbara Royce, Camp Six Lake, Forest County
Paul Sager, Birch Lake, Vilas County
Russ Sanderson, White Sand Lake, Vilas County
Dick Schoebel, West Twin Lake, Oneida County
Jeanne Shiras, Lake Butte Des Morts, Winnebago County
Bill Sobaski, Fish Lake, Burnett County
Alfred Speich, Musser Lake, Price County
Douglas Stevens, Axhandle Lake, Chippewa County
Robert Strathman, Big And Long Lakes, Oneida Co.
William Tischendorf, Hancock Lake (Oneida), Oneida County
George Wagner, Hemlock And Beaver Lakes, Chippewa County
Onen Wakefield, Pickeral Lake, Oneida County
Mary Walczak, Loveless Lake, Polk County
Craig Walkey, Spider Lake 5, Washburn Co.
Jackie Wendlandt, Kating Lake, Waupaca County
Sue Westphal, , Winnebago County
Jim Wildenberg, Spectacle Lake, Vilas County
Lorna Wilson, St. Croix Flowage, Douglas Co.
Roger Wilson, St. Croix Flowage, Douglas Co.
Leroy Wold, Mcgraw Lake, Burnett Co.
Kathleen Zdroik, Spider Lake, Iron County
Chuck Zeman, Lake Wisconsin - West Point, Columbia County
Paul Zwick, Lake Emily, Dodge County


2004 recipients of the 1 Year Patch

Seth Adams, Deep Lake, Washburn County
Joseph Alberti, Johns Lake, Waushara County
Joe Altschaefl, Pelican Lake, Oneida County
Kirby Ament, Pelican Lake, Oneida County
James Anderson, Mid Lake, Oneida County
Kenneth Anderson, Duck Lake, Barron, Barron County
Lynette Anderson, Lake Of The Falls, Iron County
Dennis Batchelet, Horsehead Lake, Oneida County
Robert Beales, Mcclaine Lake, Sawyer County
Kendall Behnke, Silver Lake, Manitowoc County
David Benson, Slim Lake, Washburn County
Robert Benson, Slim Lake, Washburn County
Les Berg, Lake Mallalieu, St. Croix County
Beth Bettenhausen, Island Lake, Rusk County
James Bies, Prinell Lake, Burnett Co.
Richard Boosted, Spring Lake, Waushara County
Laura Bratz, Schisel Lake, Manitowoc County
Dorothy Busby, Nicaboyne Lake, Burnett Co.
Ken Busby, Nicaboyne Lake, Burnett Co.
Edward Carroll, Ross Allen Lake, Vilas County
Neil Christenson, Lake Wapogasset & Bear Trap, Polk Co.
Jim Dehn, Oak Lake, Burnett, Burnett County
Bill Dorgan, Lake Twenty-Six, Burnett Co.
Mark Dorney, Silver Lake, Waukesha, Waukesha County
Glen Dummer, Potato Lake, Washburn Co.
John Durben, Washington Lake & Shawano Lake, Shawano County
Mona Durben, Washington Lake & Shawano Lake, Shawano County
Dale Ellie, , Green Lake County
Linda Feldman, Sherwood Lake, Adams County
John Firnett, Spider Lake, Iron County
Richard Fischer, Silver Lake, Waushara County
Joe Fittipaldi, Bear Trap & Wapogasset Lakes, Polk Co.
Tom Fochs, Little Muskie Lake, Vilas County
 Friberg, South Lake, Oneida County
Bob Garfinkel, White Clay Lake, Shawano County
Larry Ghimenti, Round Lake, Burnett Co.
Andy Greshowak, Deep Lake, Washburn County
Denise Gruszka, Lac Sault Dore, Price County
Karen Gundulak, Bass Lake, Bayfield Co.
Art Halvorsen, Pelican Lake, Oneida County
Robert Haugen, Sand Lake, Barron, Barron County
Dan Heinritz, Big Lake, Shawano, Shawano County
Richard Hyde, Bass Lake, Barron Co.
William Iwen, West Alaska And Krohns Lake, Kewaunee County
Valerie Jaske, Golden Lake, Waukesha County
Leigh Jordahl, Island Lake, Bayfield, Bayfield County
Alyson Kapolnek, Lake Benedict, Kenosha County
Art Kastl, Bass Lake, Vilas County
Barbara Katz, Enterprise Lake, Langlade County
Marty Katzmarek, Pine Lake, Waushara County
Phil Knuff, Coon Lake, Polk Co.
Bill Knutsen, Lake Wapogasset & Bear Trap Lakes, Polk Co.
Dawn Kowalski, Minnow Lake, Barron Co.
Annette Kruger, Echo Lake, Barron Co.
Marjorie Kugler, Bear Trap & Wapogasset Lakes, Polk Co.
Steve Larson, Lake Puckaway, Green Lake County
Tim Loftus, Parker Lake, Adams County
Ron Mackowski, Little Saint Germain Lake, Vilas County
Fuzzy Mallek, Upper Kaubashine, Oneida County
Aida Mccabe, Potato Lake, Washburn Co.
Larry Mccabe, Potato Lake, Washburn Co.
Joe Mcdaniel, Lake Tomah, Monroe County
Mike Mcgill, Elkhart Lake, Sheboygan County
Tom Mcginnis, Lake Kegonsa, Dane County
Richard Mcmillan, Beaver Dam Lake, Dodge County
Pete Medtlie, Silver Lake, Wild Rose Area, Waushara, Waushara County
Richard Meyer, Slim Lake, Washburn, Washburn County
Grace Miller, Mud Hen Lake, Burnett County
Steve Miller, Parker Lake, Adams County
Bob Mott, Pelican Lake, Oneida County
Connie Muench, Moose Lake, Waukesha County
Katie Mumford, Legend Lake, Menominee County
Paul Naumann, Stearns Lake, Vilas County
Steve Nevrly, Big Green Lake, Green Lake County
Jim Nielson, Lyman Lake, Douglas Co.
Susan Nowicki, East And West Twin Lake, Oneida County
Daniel Ode, Big Twin Lake, Waushara County
John Olson, Red Cedar Lake, Barron Co.
Joyce Olson, Red Cedar Lake, Barron Co.
Jack Orlowski, Legend Lake, Menominee County
Dick Otis, Gull Lake, Burnett, Burnett County
Gene Ott, Rock Lake, Jefferson County
Robert Pierce, Little Bateau (Bass)Lake, Vilas County
Paul Pitre, Big Twin Lake, Green Lake County
Bob Polkinghorn, Johnson Lake, Burnett County
Tiit Raid, Fall Creek Pond, Eau Claire County
Beverly Rawlings, Deer Lake, Polk Co.
Robert Rawlings, Deer Lake, Polk County
Tom Rehfeldt, Spring Lake(12-40-9W), Sawyer County
Arlen Rivard, Oak Lake, Washburn Co.
Jill Rivard, Oak Lake, Washburn Co.
Steve Roecker, East And West Twin Lake, Oneida County
David Rosedahl, Wapogasset & Bear Trap Lakes, Polk Co.
Ron Rosencrans, Deep Lake, Washburn County
John Ross, Bass Lake, Barron County
John Rowe, Long Lake, Vilas County
Doris Rusch, Red Cedar, Jefferson County
Jerome Schaefer, Mercer Lake, Iron County
F. Peter Schliesmann, Nick Lake, Washburn Co.
Renate Schliesmann, Nick Lake, Washburn Co.
Pat Schloerke, Lower Spring Lake, Jefferson, Jefferson County
Marian Simacek, Gull Lake, Burnett, Burnett County
Gene Soderbeck, Big Wood Lake, Burnett County
Beth Speak, Lower Kimball Lake, Washburn County
Dave Stahmer, Booth Lake, Oneida County
Jack Stefan, Tiger Cat Lake, Sawyer Co.
Mike Stege, Sylvan Lake, Barron Co.
Don Stover, Lower Twin Lake, Sawyer Co. (Tiger Cat Flowage)
Ann Suckow, Loveless Lake, Polk County
Richard Thiede, Hewitt Lake, Iron, Iron County
Mark Vanetten, Deep Lake, Washburn County
Eliza Vanwellet, Gull Lake, Burnett, Burnett County
James Vokral, Lake Content, Vilas County
Mark Vukovich, Moose Lake, Sawyer Co.
Alex Watras, Carlin Lake, Vilas County
Larry Wehrheim, Druid Lake, Washington County
Wilbur Werling, Big Crawling Stone Lake, Vilas County
Richard Wier, Lower McKenzie Lake, Washburn County
Emily Wurtz, Gull Lake, Burnett, Burnett County
Richard Zdroik, Spider Lake, Iron County
Win Zimmerman, Deerskin Lake, Vilas County
Jennifer Zorr, Copper Lake And Unnamed Lake (Black Ghost), Lincoln County
William Zorr, Copper And Unnamed Lake (Black Ghost), Lincoln County


2003 recipients of the 1 Year Patch

Terry Aerts, Wheeler Lake, Oconto County
Steve Agard, Monona Bay, Dane County
Rodney Andreasen, Hulls Lake, Taylor County
Jeff And Debbie Anlauf, Tainter Lake, Dunn County
Gary Appel, Bass Lake, Vilas County
Jerry Aul, Dietz Lakes, Barron County
Karen Austin, Hay Lake, Bayfield County
Bob Barofsky, Presque Isle Lake, Vilas County
Jerold Bauch, Loon Lake, Ashland County
Dan Bergeron, Big Round Lake, Polk County
Howard Black, Druid Lake, Washington County
Mary Jo Bonner, Lower Turtle Lake, Barron County
Richard Boyer, Archibald Lake, Oconto County
Barbara Brown, English Lake, Ashland County
Malcolm Brown, Lake Content, Vilas County
Carl Bruggink, Round, Grass, Pine, Shawano County
Tom Bugel, Lake Placid, Sawyer County
Armin Burri, Big Moon Lake, Barron County
Carol Christensen, Big Lake, Vilas County
Sarah Clanton, Sunset Lake, Portage County
Elizabeth Cowie, Spring Lake, Washburn County
Sally Crnich, Paddock Lake, Kenosha County
Ben Curtis, Hunters Lake, Waukesha County
Bill De Vries, Tahkodah Lake, Bayfield County
Ann Donahue, Lake Owen, Bayfield County
Sondra Dunne, Beaver Dam Lake, Ashland County
Nancy Dutton, Little Horn Lake, Oconto County
R. Eric Edwards, Parker Lake, Adams County
Clyde Eilo, Galilee & Caroline Lakes, Ashland County
M. Lee Eklund, Deep Lake, Washburn County
Tom Erickson, Vance Lake, Vilas County
Bonnie Fetzek, Mccarry Lake, Bayfield County
David Field, Upper Kaubashine, Oneida County
Gloria Gajafsky, East And West Twin Lakes, Oneida County
Wayne Gibson, Crystal Lake, Douglas County
Hugh Gilgenbach, Side Hollow Lake, Vernon County
William Gottlieb, Lower Kaubashine, Oneida County
Roger Gustafson, Lake Delta, Bayfield County
Stan Hall, Archibald Lake, Oconto County
Steve Helmers, Hunter Lake, Sawyer County
Mary Lou Holt, South Twin Lake, Vilas County
Stanley Holt, South Twin Lake, Vilas County
Donald Hoppe, Lake Julia, Oneida County
Bob Horswill, Armour Lake, Vilas County
John Hughes, Deep Lake, Washburn County
Gordon Johnson, Boygan Lake, Vilas County
Jim Johnson, Nelson Lake, Sawyer County
Linda Johnson, Boygan Lake, Vilas County
Larry Kahl, Poskin Lake, Barron County
Carol Kaszynski, Tabor Lake, Burnett County
Jerod Kaszynski, Tabor Lake, Burnett County
Katie Kaszynski, Tabor Lake, Burnett County
Kevin Kaszynski, Tabor Lake, Burnett County
Riley Kaszynski, Tabor Lake, Burnett County
Zak Kaszynski, Tabor Lake, Burnett County
Bill Kerr, Tahkodah Lake, Bayfield County
Bob Kinneman, Lake Nancy, Washburn County
Paul Kipping, Rooney Lake, Burnett County
John Klein, Sevenmile Lake, Oneida County
Sara Klein, Sevenmile Lake, Oneida County
William Krause, Big Ripley Lake, Washburn County
John Kugler, Bear Trap & Wapogasset Lakes, Polk County
Bill Lambrecht, Stone Lake, Vilas County
Decker Lardner, Harris, Vilas County
Austin Leach, Shoe & Wilke, Manitowoc County
Donna Leehey, Trego Flowage, Washburn County
PJ Leehey, Trego Flowage, Washburn County
Paul Lehmkuhl, Island Lake, Vilas County
Bill Lindsay, Stone Lake, Iron County
Ronald Luteyn, Lake Sharon, Marquette County
Jacob Martens, Hasbrook Lake, Oneida County
Larry Matheny, Teal River Flowage, Sawyer County
Raylene Matheny, Teal River Flowage, Sawyer County
Frederick Mathwig, Boulder Lake, Oconto County
Allen And Jane Mazorol, Lake Wissota, Chippewa County
Craig McCallum, Monona Bay, Dane County
Linda McTaggert, Windigo Lake, Sawyer County
Pam McVety, Lake George, Oneida County
Richard Mertes, Pleasant Lake, Walworth County
Wendy Metzler, Lee Lake, Oneida County
James Meyer, Plum Lake, Vilas County
Bruce Meyers, Clear Lake, Sawyer County
Daniel Miller, Squaw Lake, Vilas County
Zack Miller, Statehouse Lake, Vilas County
Steve Mueller, Gilas Lake, Marinette County
Rick Nelson, Lake Ruth, Ashland County
Sandra Nelson, Legend Lake, Menominee County
John Neste, Spooner Lake, Washburn County
Richard Nilson, Bean Lake, Washburn County
Mariette Nowak, Swift Lake, Walworth County
Ralph Nystrom, Jackson Lake, Bayfield County
Debbie Oestreich, Sunrise Lake, Oconto County
Ken Oestreich, Sunrise Lake, Oconto County
Gary Pahl, Clear, Chain, Mccann, & Island Lakes, Rusk County
John Pellowski, Two Bear Lake, Rusk County
Lee Pennings, Lake Nokomis, Deer And Bridge Lakes, Lincoln & Oneida County
Donna Perry, Fuller Lake, Oneida County
Walter Perry, Fuller Lake, Oneida County
Lee Peterson, Little Dummy Lake, Barron County
David Pozorski, Weyers, Manitowoc County
Steven Reichel, Plummer Lake, Vilas County
Robert Reinert, Bean Lake, Washburn County
Pete Renteria, Lower Reservoir Pond, Oconto County
Jim Rice, Amik Lake, Vilas County
Glen Riess, Hasbrook Lake, Oneida County
Raymond Rinehart, Muskellunge Lake, Vilas County
Brian Robley, Carstens Lake, Manitowoc County
Richard Ross, Lake Nokomis, Deer And Bridge Lakes, Lincoln & Oneida County
Donna Rowell, Perch Lake, Oneida County
Sam Rowell, Perch Lake, Oneida County
John Russo, Lake Nokomis, Deer And Bridge Lakes, Lincoln & Oneida County
Mary Ellen Scherer, Legend Lake, Menominee County
Steven Schielke, Crystal Lake, Sheboygan County
Sheila Schulz, Bladder Lake, Bayfield County
Larry Schulze, Big Newton Lake, Marinette County
Patricia Schulze, Big Newton Lake, Marinette County
Jonathan Schwartz, Pickerel And Crane Lakes, Forest & Langlade County
Kitt Siegfried, Lake Wissota, Chippewa County
Harold Smith, Mineral Lake, Ashland County
Liz Smith, Mineral Lake, Ashland County
Frank Splitt, Ballard, White Birch And Irving Lakes, Vilas County
Bernard Stankewicz, Big Bearskin Lake, Oneida County
Peter Stelzer, Harpt's Lake, Manitowoc County
Diane Stewart, Lake Tahkodah, Bayfield County
Nick Taloff, Lee Lake, Oneida County
Roy Thomson, Explosion Lake, Oconto County
Wayne Towne, Legend Lake, Menominee County
Dennis Vander Werff, Fox Lake, Dodge County
Dennis Vandersnick, Lake Nokomis, Deer Lake And Bridge Lake, Lincoln & Oneida County
Greg Vickers, Diamond Lake, Vilas County
Fred Weber, Johnson Lake, Burnett County
Marcia Wellnitz, Upper Eau Claire, Bayfield County
Linda West, Windigo Lake, Sawyer County
James Willems, Lower Reservoir Pond, Oconto County
Steven Wineland, Glen Lake, Marinette County
Clyde Wishart, Namekagon Lake (Garden), Bayfield County
Paul Wojcik, Hunters Lake, Waukesha County
Daniel Wojdyla, Mclain Lake, Washburn County
Greg Zeb, Lake Alice, Lincoln County
Brad Zepplin, Mead Lake, Clark County
Dwight Ziegler, Horn Lake, Oconto County


2002 recipients of the 1 Year Patch

Lisa Albrecht, Lake Alice, Lincoln  County
John Annin, Black Oak Lake, Vilas  County
Sandy Ariss, Boot Lake, Oconto  County
Calvin Arnold, Road Lake, Lincoln  County
Paul Ashbaugh, Papoose Lake, Vilas  County
Mark Barta, English Lake, Manitowoc  County
Bob Bergenthal, Catfish Lake, Vilas  County
Nate Booth, Birch Lake, Vilas  County
Dennis Brault, Seas Branch Pond, Vernon  County
Ronald and Jeanne Brown, Minong Flowage, Sawyer  County
Jeff Burke, Van Vliet Lake, Vilas  County
Paul Callaghan, Stone Lake, Washburn  County
David Clark, North Spirit and Spirit Lakes, Price  County
Earl Cook, Bass Lake, Washburn  County
Jim Czajkowski, Upper and Lower Devils Lakes, Barron County
Jim Dahl, Mallard Lake, Burnett  County
Greg De Ment, Tichigan Lake, Racine  County
Marshall DeGarmo, Tambling Lake, Vilas  County
Bill Doering, Tiger Cat Flowage, Sawyer  County
Tom Ehrsam, North Lake, Waukesha  County
Joan Fahning, Ike Walton Lake, Vilas  County
Daniel Ferrise, Silver Lake, Polk  County
Tom Ganfield, Whitewater Lake, Walworth  County
Ray Geiger, Long Lake, Manitowoc  County
Michael Gillette, Grindle Lake, Oconto  County
Tom Glafcke, Delano Lake, Sawyer  County
Mike Gottwald, Lower Eau Claire Lake, Bayfield  County
Robert Gross, Maiden Lake, Oconto  County
Gerald and Dixie Gruenewald, Legend Lake, Menominee County
Ed Grzejka, Hasbrook Lake, Oneida  County
Jeff Guidinger, Old Taylor Lake, Waupaca  County
Dick Hanson, Birch Lake, Bayfield  County
Jeff Henderson, Big Bear Lake, Burnett  County
Beverly Hill, Bass Lake, Burnett  County
Marlene Hogue, Christy Lake, Sawyer  County
Ken Holdmann, Duck Lake, Vilas  County
Phil Hollman, Pickerel and Crane Lakes, Forest  County
Diane Ireland, Legend Lake, Manitowoc  County
Geoff Iverson, Williams Lake, Marquette  County
Eldon Johnson, Nelson Lake, Sawyer  County
Ron Johnson, Little Yellow Lake, Burnett  County
Thomas Koenen, Shishebogama, Vilas  County
Jim and Bridggett Kohel, Legend Lake, Menominee  County
Joe and Marie Koschnik, Fawn and Big St. Germain       Lakes, Vilas  County
Michael Lang, Ahmeek Lake, Bayfield  County
Kris Larsen, Dunn Lake, Washburn  County
Terry Lingofelt, South Palcid Twin Lake, Vilas  County
Louise Magnani, Peppermill Lake, Adams  County
Pat Mayer, Silver Lake, Kenosha  County
Barbara McDermid, Deep Wood Lake, Langlade  County
John Mobley, Legend Lake, Menominee  County
Tom Moutvic, Legend Lake, Menominee  County
Bart Mueller, Upper Eau Claire Lake, Bayfield  County
Mark Muschinski, Rice Lake, Walworth  County
David Nilles, White Lake, Marquette  County
Ronald Pearson, Shunenburg Lake, Bayfield  County
Pauline Pytlak, Legend Lake, Menominee  County
Roger Reas, Schnur Lake, Price  County
Gail Richter, Legend Lake, Menominee  County
Kenneth Richter, Horseshoe Lake, Manitowoc  County
Garon and Lois Roberts, Legend Lake, Menominee  County
Pat Robinson, East Alaska Lake, Kewaunee  County
Pamela Rossmiller-Peters, Rockland Lake, Racine  County
Champ Ruffner, Morton Lake, Vilas  County
Wayne Schroeder, Shishebogama Lake, Vilas  County
Earl Schultz, Legend Lake, Menominee  County
Carol Seehafer, Deep Wood Lake, Langlade  County
Kent Shifferd, North Twin Lake, Washburn  County
Don Shoemaker, Upper Vermillion Lake, Barron  County
Rise Sieben, Kasbaum Lake, Manitowoc  County
Jim Skomski, Legend Lake, Menominee  County
Charles Smith, Lake Thompson, Oneida  County
Gloria Sobush, Gilas Lake, Marinette  County
John Stensvold, Cable and Miniature Lakes, Burnett  County
Steve Teclaw, Emma Lake, Oneida  County
Rae Renee Towne, Legend Lake, Menominee  County
Bob and Mary Anne Tucker, Legend Lake, Menominee  County
Sue Vallee, Morton Lake, Vilas  County
Vincent Wagner, Scattering Rice Lake, Vilas  County
Donald Walloch, Lake Hilbert, Marinette  County
Dean and Wayne Wanbaugh, Devils Lake, Bayfield  County
Bob Wellhoefer, Silver Lake, Barron  County
John Wendt, Catfish Lake, Vilas  County
Wes Wesolowski, Red Lake, Washington  County
Wayne and Dorothy Youngblood, Silver Lake, Waupaca County
Rachel Zabel, Bass Lake, St. Croix  County
Jeffery Zanski, Squaw Lake, Vilas  County


2001 recipients of the 1 Year Patch

Cary Anderson, Keyes Lake, Florence  County
Ron & Gwen Anderson, Spring Lake, Waushara  County
Bob Armstrong, Lake Nancy, Washburn  County
Steve Arndt, Tomahawk Lake, Oneida  County
Jack Arthur, Lake Nebagamon, Douglas  County
Donald Barnes, Pickeral Lake, Bayfield  County
Charlotte Barr, Fish Lake, Rusk  County
David Basten, Wood Lake, Burnett  County
Nancy Beduhn, Ward Lake, Polk  County
Ann Billings, Bass Lake, Burnett  County
Rick Bjodstrup, Ottawa Lake & Pretty Lake, Waukesha  County
Joe and JoAnn Blanda, Lake Winter, Sawyer  County
Allen Bluhm, Silver Lake, Forest  County
Bruce Bowen, Papoose Lake, Vilas  County
Howard Braaten, Bear Trap Lake & Wapogasset Lake, Polk  County
Joe Brady, Lake Wilipyro & Samoset Lake, Bayfield County
Harold and Lori Brandt, Esadore Lake, Taylor  County
John and Susan Breiten, South Turtle Lake, Vilas  County
Herb Bremel, Big McKenzie Lake, Burnett  County
Jack Brokaw, Island Lake, Washburn  County
Tom Brovald, Robinson Lake, Bayfield  County
Jack Buecksler, Round Lake, Burnett  County
Gene and Carol Bullard, Deer Lake, Price  County
Joseph Burger, Spirit Lake & North Spirit Lake, Price County
Kenneth Carlson, Iron Lake, Bayfield  County
Ernie and Gayle Chiodo, George Lake, Kenosha  County
Gregg Clark, Leigh Flowage, Oconto  County
Dick Collier, Swett Lake, Bayfield  County
Pat Coraggio, Pine Lake, Forest  County
Hans Delius, Horsehead Lake, Oneida  County
Arland Delvaux, Ranch Lake, Oconto  County
Bob Devoe, Fireside Lake, Rusk  County
Bruce Dietzler, Cranberry Lake & Minerva Lake, Bayfield  County
Roger Dreher, Samoset Lake & Lake Wilipyro, Bayfield  County
Stan Drews, Spring Lake, Waushara  County
Daryl Dvorak, Horsehead Lake, Oneida  County
Ingemar Ekstrom, Turtle Lake, Bayfield  County
Bob Engelstad, Lac Courte Oreilles, Sawyer  County
Gene Falendysz, Lake Koshkonong, Rock  County
Mike Felske, Booth Lake, Walworth  County
Patsy Fittipaldi, Wapogasset Lake & Bear Trap Lake, Polk  County
Gary Flick, Collins Lake, Portage  County
Thomas Frank, McCann Lake, Chain, Island & Clear Lake, Rusk  County
Don Freeman, Mud Lake & Pokegama Lake, Barron County
Tom Frey, Devils Lake, Burnett  County
Ron Gebhard, McCullough Lake, Vilas  County
Gary Geurts, Beaver Lake, Vilas  County
Mike Green, Lake Koshkonong, Rock  County
Delrita Grills, Big Blake Lake, Polk  County
Patrick Gronlund, Squaw Lake, St. Croix  County
Warren and Joyce Hagen, Lake Metonga, Forest  County
Bob Hammond, Cranberry Lake, Bayfield  County
Richard Hamre, Lake Koshkonong, Rock  County
Roy Hansen, Johnson Lake, Burnett  County
Jon Harkness, Cranberry Lake, Bayfield  County
John and Faith Hasler, Butternut Lake & Schnur Lake, Price  County
Jerry Heine, North Lake, Waukesha  County
Jim Hendrickson, Horse Lake, Polk  County
Bob Hill, Bass Lake, Burnett  County
Judy Hinkes, South Turtle Lake, Vilas  County
Butch Holmes, Shallow Lake, Washburn  County
Bob and Joan Holzbach, Long Lake, Shawano  County
Paul Incha, Lake Koshkonong, Rock  County
Bill Jandt, Black Dan Lake, Sawyer  County
Jerry Jansen, Lake Koshkonong, Rock  County
Paulette Janssen, Green Lake, Green Lake  County
Dick Jinks, Big Trade Lake & Little Trade Lake, Burnett  County
Sharon Johnson, Dowling Lake, Douglas  County
Chuck Jorgensen, Moose Lake, Sawyer  County
John Joswiak, Tomahawk Lake, Oneida  County
Nick Keefe, Mercer Lake, Iron  County
Donald Kenney, Hill Lake, Adams  County
Marty Ketterer, Snipe Lake, Vilas  County
Bob and Rochelle Kinneman, Lake Nancy, Washburn County
Wes and Joy Klages, Gilbert Lake, Waushara  County
Thomas and Joan Klauke, Sunrise Lake, Oconto  County
Dave and Donna Klinner, Esadore Lake, Taylor  County
Paul Kochaver, Hill Lake, Adams  County
Joe Kokan, Hunter Lake, Sawyer  County
Paul Kuhn, Two Sisters Lake, Oneida  County
Don Kvam, Bear Trap Lake & Wapogasset Lake, Polk County
James Leever, Turtle-Flambeau Flowage, Iron  County
Shirley Lemke, Esadore Lake, Taylor  County
Jim Maack, Staples Lake, Barron  County
Tom Maas, Red Cedar Lake, Barron  County
Steve Mahler, Amy Bell Lake, Washington  County
John Markee, Pickeral Lake, Oneida  County
Richard Marose, East Twin Lake & West Twin Lake, Marquette  County
Gordon Martin, Antler Lake, Polk  County
Dan Mersel, Spider Lake Chain, Sawyer  County
Jerry Merth, Big Blake Lake, Polk  County
Robert Messinger, Butternut Lake, Forest  County
Dave Miller, Perch Lake, Sawyer  County
Bud Mohns, McKinley Lake & Three Johns Lake, Forest  County
Mark Mosey, Tainter Lake, Dunn  County
Walter Murray, Ole Lake, Bayfield  County
Ernest Nelson, Cedar Lake & Squaw Lake, St. Croix County
Bob Nicholson, Two Sisters Lake, Oneida  County
Jim and Linnea Olesen, Oak Lake, Washburn  County
Leah Olson, Mason Lake & Jordan Lake, Marquette County
Robert Olson, Big McKenzie Lake, Burnett  County
Roger Olson, Lake Nancy, Washburn  County
Dan and Carol Paretsky, Lotus Lake, Vilas  County
Dennis and Jan Perry, Lac Courte Oreilles, Sawyer County
Duane and Marjorie Peterson, Gull Lake, Washburn County
Gary and KC Peterson, Spooner Lake, Washburn  County
George Petry, Red Ike Lake, Sawyer  County
Dolph Pfefferkorn, Butternut Lake, Forest  County
Alan Pierson, Freedom Lake, Polk  County
Becky and Ed Polgar, Lake Nancy, Washburn  County
Duane Pratt, Siskiwit Lake, Bayfield  County
Charlotte Rader, McClaine Lake, Sawyer  County
Hoyt Ritter, Mercer Lake, Iron  County
Roger and Judie Rivers, Island Lake, Sawyer  County
Charles Roberts, Sunrise Lake, Oconto  County
Howard and Betty Roe, Ham Lake, Burnett  County
Ted Saleske, Gooseneck Lake & McLean Lake, Waupaca  County
Greg and Sharon Schauer, Butternut Lake, Price  County
Janet Schmidt, Spider Lake Chain, Sawyer  County
Ron and Karen Schoephoester, Bobidosh Lake, Vilas County
Ray Schoonhoven, Tomahawk Lake, Oneida  County
Joe Shead, Lake Lime, Portage  County
Daniel and Lorri Simon, Big Blake Lake, Polk  County
Roger Soletske, Bearskin Lake, Oneida  County
Ray Stachnik, Halsey Lake, Florence  County
Stan Stanek, Lake Nancy, Washburn  County
John Stern, Big Cedar Lake, Washington  County
Doris Suomi, Ole Lake, Bayfield  County
Jerry Surprenant, Loon Lake, Burnett  County
Hap Tangen, Bear Trap Lake & Wapogasset Lake, Polk  County
Jim Thompson, Tomahawk Lake, Oneida  County
Orv Torgerson, Barber Lake, Sawyer  County
Cliff Verrill, Blockhouse Lake, Price  County
Arlen Wanta, Turtle-Flambeau Flowage, Iron  County
Tom Warden, Moccasin Lake, Polk  County
Jack Wellauer, Teal Lake, Sawyer  County
Al Whitney, Barker Lake, Sawyer  County
James Williams, Blockhouse Lake, Price  County
George Wisdom, Lester Lake, Sweet Lake & Shunenburg Lake, Bayfield  County
Jerry Wolf, Pine Lake, Forest  County


2000 recipients of the 1 Year Patch

Lee , Sue, & Jamie Wiesner County
Jim Abbs, Peppermill Lake, Adams  County
Mary Adams, Plummer Lake, Vilas  County
David Ahmann, North Placid Twin Lake, Vilas  County
Jack Albers, Legend Lake, Menominee  County
Richard Albrecht, Loon Lake, Washburn  County
Carol Alcoe, Ole Lake, Sawyer  County
Roland Alger, Imogene Lake & Mann Lake, Vilas  County
Jim Allen, dorothy Lake, Oneida  County
Gary & Ruth Allis, Harris Lake, Vilas  County
Tom Ammend, Long Lake, Washburn  County
Hank Amundsen, Yellow lake, Burnett  County
Robert & Helen Anderson, Matthews Lake, Washburn County
Sandra Anderson, Whitefish Lake, Douglas  County
Dennis Ashbeck, Wilson Creek Flowage, Price  County
William Ave'Lallemant, Amik Lake, Round Lake County
Dennis Bablick, Schnur Lake, Price  County
Christopher Bahr, Lake Winnebago, Winnebago  County
Don Bahr, Boot Lake & Halfmoon Lake, Oconto  County
James Barr, Fish Lake, Rusk  County
Chuck Battin, Big Lake, Vilas  County
Keith Beaver, Upper Eau Claire Lake, Bayfield  County
Gerhard Becker, Kentuck Lake, Vilas  County
Verlyn Benoy, Magnor Lake, Polk  County
Butch Berg, Solberg Lake, Price  County
Frederick Blake, UN Lake, Washburn  County
Bill Blazich, George Lake, Kenosha  County
Harold & Helen Blumer, Vermillion (Lower) Lake, Barron  County
Barry & Arlene Borman, Birch Island Lake, Burnett  County
Richard Boss, Bone Lake, Polk  County
Armond Braeger, Lake Winnebago, Winnebago  County
Norm Bratteig, Long Land Lake & Wilson Lake, Sawyer  County
Larry Bresina, North Pipe Lake & Pipe Lake, Polk  County
Joe Brezinski, Schnur Lake, Price  County
Bill Broughton, Lake Menomin, Dunn  County
Becky Brown, Cable Lake & Wiley Lake, Bayfield  County
Sandra Brusewitz, Viola Lake, Burnett  County
Russell Cassens, Patten Lake, Florence  County
Katie Christianson, Lower Turtle Lake, Barron  County
Jake Cihla, Boom Lake, Oneida  County
Ron Clark, Sand Bar Lake, Bayfield  County
Thomas Clark, Walsh Lake, Forest  County
Linda Collett, Lake Dubay, Portage  County
James Collins, Namekagon Lake, Bayfield  County
Melvin Cordes, Big Trade Lake & Little Trade Lake, Burnett  County
Daren & Jane Dailey, Wilson Creek Flowage, Price  County
Tom & Marion Dambach, Spider Lake, Iron  County
Kip Decker, Twin Island Lake, Vilas  County
Robert Degan, Lac Courte Oreilles, Sawyer  County
Bob Denison, Long Lake, Washburn  County
Lee Destache, Hilbert Lake, Marinette  County
Edith Dobrinski, Little Crawling Stone Lake, Vilas  County
David Dopkins, Spirit Lake, Burnett  County
Katie Dow, Red Cedar Lake, Barron  County
Joel Dowhen, Goodman Lake, Sawyer  County
Barbara Dutkiewicz, Fox Lake, Dodge  County
Charles Dykstra, Lake Chetac, Sawyer  County
Elmer & Betty Eggert, East Horsehead Lake, Oneida County
Eugene Ehlinger, Tenmile Lake, Barron  County
Charles Elling, Largon Lake, Polk  County
Bud & Joyce England, Horsehead Lake, Oneida  County
Harvey Ernst, Muskesin Lake, Vilas  County
Rolf Ethun, Hiawatha Lake, Vilas  County
Tom Everson, Burns Lake & Lake Placid, Sawyer  County
Bob Ewest, Eagle Lake, Marinette  County
Leroy Fallos, Lower Sugarbush Lake, Vilas  County
Carrie Flyte, Mason Lake, Marquette  County
Carrie Flyte, Jordan Lake, Adams  County
David Frasch, Lower Clam Lake, Sawyer  County
Allan Fritz, Little Friess Lake, Washington  County
Dave Furstenburg, Mirror Lake & Shadow Lake, Waupaca  County
Steve Gagsteader, Williams Lake, Marquette  County
Cynthia Ganka, Pell Lake, Walworth  County
Jack Gardner, Lake Content, Vilas  County
John Gedart, Tiger Cat Flowage, Sawyer  County
Jim Gehm, Rose Lake, Langlade  County
Helen German, Matthews Lake, Washburn  County
Carla Gerstenberger, Halfmoon Lake, Lincoln  County
Sandra Gertz, Crystal Lake, Douglas  County
Kenneth Geurts, Lake Winneconne, Winnebago  County
Terry & Mary Gingras, Patten Lake, Florence  County
Karl Glunz, Friess Lake, Washington  County
Gary Glutn, White Potato Lake, Oconto  County
Gary Glutn, Lake Mary, Kenosha  County
Lloyd Glynn, Little Spider Lake, Vilas  County
Richard Golding, Johnson Lake, Burnett  County
George Gollan, Lac Courte Oreilles, Sawyer  County
Ralph Govert, Namekagon Lake, Bayfield  County
Jill Graf, Moccasin Lake, Vilas  County
Glenn Grage, Namekagon Lake, Bayfield  County
William Grunwald, Ballard Lake, Irving Lake County
Stanley Gruszka, Lac Sault Dore, Price  County
Candice Gryzik, Ghost Lake, Sawyer  County
Gay Haase, Alma Lake & Moon Lake, Vilas  County
Norman Hahn, Tom Doyle Lake, Oneida  County
Karl Halfmann, Axhandle Lake, Chippewa  County
James Hands, Deep Lake, Washburn  County
Wendy Hanneman, Hammil Lake, Bayfield  County
Stu Hanrahan, Stearns Lake, Vilas  County
John Harkins, McClaine Lake, Sawyer  County
Michael Harvey, lake Montanis, Potskin Lake County
Howard Healey, Fawn Lake, North Lake County
Bob Heinrich, Pickeral Lake, Lincoln  County
Dallas Helm, Pike Lake, Price  County
Don Hennessy, Stormy Lake, Vilas  County
Becky Hoehn, Alexander Lake, Douglas  County
Richard Hogue, Christy Lake, Sawyer  County
Dick Hollar, North Pipe Lake & Pipe Lake, Polk  County
Timothy & Anna Homp, Lake Buteau, Lincoln  County
William & Dolores Hornickel, Long Lake, Fond du Lac County
Dan Houston, Feely Lake, Iron  County
Bill Houterman, Lake Windsor, Dane  County
Merlin Huebschman, Loon Lake, Washburn  County
Bob Hynek, Shawano Lake, Shawano  County
John Ireland, Legend Lake, Menominee  County
James Jana, Fish Lake, Burnett  County
Richard Jochem, Lac Sault Dore, Price  County
Barb Johnson, Kawaguesaga Lake, Oneida  County
Patricia Juday, Anderson Lake, Vilas  County
Jim Judkins, Round Lake, Polk  County
Twila Kaiser, Lac Courte Oreilles, Sawyer  County
George Kalt, Tambling Lake, Vilas  County
Lowell Kamke, Machickanee Flowage, Oconto  County
Erik Kann, Musser Lake, Price  County
Lawrence Kapalczynski, Big Newton Lake, Marinette County
Paul Kapolnek, Benedict Lake, Kenosha  County
Twila Kaspar, Alpine Lake, Waushara  County
Ralph Kerler, Little Crawling Stone Lake, Vilas  County
William Keyes, Bullhead Lake, Sawyer  County
Julie Kimble, Lower Turtle Lake, Barron Lake County
Lisa Klein, Augustine Lake, Ashland  County
Neal Klemme, Lake Lucerne, Forest  County
David Klohs, Bass Lake, Barron  County
Stephen Knable, Miller Lake, Onieda  County
James Knuth, Armour Lake, Vilas  County
Dale Knutson, Okauchee Lake, Waukesha  County
Janet Knutson, Finger Lake, Vilas  County
Wayne Koball, Crooked Lake, Burnett  County
Roger Koch, Mary Lake, Langlade  County
Tom Koehler, Bass lake, Lincoln  County
June Kons, Little Pine Lake, Iron  County
Gerald Kopstein, Bohner Lake, Racine  County
Daniel Krajewski, Kentuck Lake, vilas  County
Tim Kramer, Stratton Lake, Waupaca  County
Kenn Krouse, Little Newton Lake, Marinette  County
Ramona Kubica, Carlin Lake, Vilas  County
John Kudlas, George Lake, Bayfield Lake County
Mary Kuppenheimer, Imogene Lake, Vilas  County
Barbara Laib, Clear Lake, Rock  County
Michael & Barbara Laib, Jessie Lake & Sawyer Lake, Langlade  County
Theodore Lang, Oneonta Lake, Marinette  County
Laurel Lawrence, Sand Lake, Barron  County
Robert Lee, Birch Island Lake, Burnett  County
Al Leidinger, Moose Lake, Waukesha  County
Amber Lorge, Cedar Lake, Waupaca  County
Karla Lorge, Cedar Lake, Waupaca  County
Fritz & Anne Luensman, Windfall Lake, Sawyer  County
Rich Magnani, Little St. Germain Lake, Vilas  County
Rich Magnani, Peppermill Lake, Adams  County
John Mallo, Big Moon lake, Barron  County
Carol Malmgren, Ballard Lake, Irving Lake County
Butch Malouf, Bear Lake, Waupaca  County
Henry Mandel, Legend Lake, Menominee  County
Stanley & Catherine Marcucci, Grimnh Flowage, Sawyer  County
Pat Mayer, Silver Lake, Kenosha  County
Glenn & Diane McClure, Lake Metonga, Forest  County
Michael & Jennifer McDermot, Berry Lake, Oconto  County
Larry McNurlin, Granite Lake, Barron  County
Wally Mercer, Planting Ground Lake, Oneida  County
JoAnne Mertes, Person Lake, Douglas  County
Henry Michaud, Lake Alice, Lincoln  County
Berty Miller, Ludden Lake, Iowa  County
Carol Miller, Bird Lake, Oneida  County
Neil Miller, Mud Hen Lake, Burnett  County
Robert & Eleanor Mitchell, Upper & Lower Buckatabon       Lake, Vilas  County
John Mitchler, Mercer Lake, Oneida  County
Dave Mohelnitzky, Manson Lake, Oneida  County
Keith Mortensen, Big McKenzie Lake, Burnett  County
Jim Mrdutt, Little Dummy Lake, Barron  County
John Murray, Sand Lake, Barron  County
Thomas & Sally Murwin, Minocqua Lake, Oneida  County
Richard & Barb Nass, Kusel Lake, Waushara  County
Roger Nelson, Lake Tahkodah, Bayfield  County
Dan Nordall, Seven Island Lake, Lincoln  County
Gail Nordlof, Clear Lake, Rock  County
John Okerstrom, Johnson Lake, Burnett  County
Donald Overend, Beaver Dam Lake & Hemlock Lake, Barron  County
Earl Pankow, Carpenter Lake, Vilas  County
Jode Peck, Johnson Lake, Burnett  County
Gordon Pendergrass, Matthews Lake, Washburn  County
Irene Peplinski, Blue Spring Lake, Jefferson  County
Ronald Pickarts, Kentuck Lake, Vilas  County
Mary Platner, Alma Lake & Moon Lake, Vilas  County
Matt & LeAnn Pollock, Red Lake, Douglas  County
Dennis Porto, Mermaid Lake, Vilas  County
Susan Puncochar, Deerskin Lake, Vilas  County
Mary Quilling, Lake Tahkodah, Bayfield  County
Gary Raash, Pickeral Lake, Lincoln  County
Tess Radecke, Bony Lake, Bayfield  County
George Rasmussen, Cochran Lake, Price  County
Janet Rasmussen, Big Portage Lake, Vilas  County
Meta Reigel, Upper and Lower Springstead Lake, Iron County
Dennis Reinert, Booth Lake, Oneida  County
Robert Rice, Red Ike Lake, Sawyer  County
Richard Robbins, Lac Courte Oreilles, Sawyer  County
Judy Rollin, Walsh Lake, Forest  County
Allan Rosenwald, Stone Lake, Washburn  County
Ted Ross, Jr., Lake Butte Des Morts County
John Rossmiller, Pardee Lake, Iron  County
James Ruebesam, Meadow Lake, Sawyer  County
David Ryks, Pigeon Lake, Bayfield  County
Richard & Mary Sadenwasser, Kelly Lake, Bayfield  County
Arnold & Pauline Sawatske, Horsehead Lake, Vilas County
Charles Scherer, Legend Lake, Menominee  County
Jim Schmidt, Magnor Lake, Polk  County
Michael Schmidt, Stone Lake, Price  County
Wilma Schneider, Pike Lake, Price  County
Les & Donna Schramm, Lake Metonga, Forest  County
Allen & Sonia Schulz, Bobidosh Lake, Vilas  County
John Selak, Little Elkhart Lake, Sheboygan  County
John Paul Selak, Tiger Cat Flowage, Sawyer  County
John Paul Selak, Little Elkhart Lake, Sheboygan  County
Ralph Severson, Clear Lake, Burnett  County
Ray Shebesta, Deerskin lake, Vilas  County
Ann Siebel, Alma Lake & Moon Lake, Vilas  County
Robert Siman, Potato Lake, Washburn  County
Steve Smith, Lake Wisconsin, Sauk  County
Walter Smith, Wilson Creek Flowage, Price  County
Diana Solin, Lake Minnesuing, Douglas  County
John Spittel, MD, Sand Lake County
John Stansbury, Magnor Lake, Polk  County
Tom Steiskal, Friendship Lake, Adams  County
Clay Sterling, Sunset Lake, Portage  County
Wayne Stroessner, Random Lake, Sheboygan  County
Bud Stuart, Lac Courte Oreilles, Sawyer  County
Gerald & Alberta Swanson, Johnson Lake, Sawyer  County
Janice Swanson, Lower Turtle Lake, Barron  County
Jane Swenson, Phantom Lake, Bayfield  County
Sandy Taylor, Olivotti Lake, Lincoln  County
Andy & Constance Tesheneck, White Lake, Langlade County
Jack Tootle, Lac Courte Oreilles, Sawyer  County
Greg Topp, Helane Lake, Sawyer  County
Rae Renee Towne, Legend Lake, Menominee  County
Mary Uecker, White Potato Lake, Oconto  County
Mary Uecker, South Blue Lake, Oneida  County
Joe Ulrich, Alma Lake, Vilas  County
Alvin Ursprung, Lac Courte Oreilles, Sawyer  County
Marie Van de Bruggen, Machickanee Flowage, Oconto County
Brian Vassar, Keyes Lake, Florence  County
James Vetter, Jackson Lake, Bayfield  County
Peter Vick, Runge Hollow Lake, Vernon  County
James Voborsky, Crescent Lake, Oneida  County
Ruth Ann Vyncke, McClaine Lake & Tiger Cat       Flowage, Sawyer  County
Brian Wade, Long Lake, Washburn  County
Dave Waggoner, Shell Lake, Washburn  County
Becky Wagner, Cedar Lake, Manitowoc  County
Mary Walters, Ellison Lake, Bayfield  County
Arlen Wanta, Turtle Flambeau Flowage, Iron  County
Robert Weerts, Birch Island Lake, Burnett  County
Ann Weigel, Fenner Lake, Adams  County
Rick Weigle, Lake Wisconsin, Sauk  County
Ronald Welhaven, Island Lake, Bayfield  County
Mike Wenzel, Dorothy Lake, Oneida  County
Rick & Jeanna Werenicz, Slim Lake, Washburn  County
Robert & Laurie White, Rock Lake, Jefferson  County
James Wiedenhoeft, Mercer Lake, Oneida  County
Jack Wierzba, Round Lake, Price  County
James Williams, Blockhouse Lake, Price  County
Don Wilson, Bills Lake, Vilas  County
Robert Winter, Balsam Lake, Polk  County
Gary & Sally Wise, Carlin Lake, Vilas  County
Bob & Marilyn Wittig, Vilas Co.
Robert Yuhas, Kentuck Lake, Vilas  County
William Zimmer, Lac Courte Orielles, Sawyer  County